Bilginin Sosyal Ağı Expermio!

Türkiye’nin bilgi paylaşımına dayalı ilk sosyal paylaşım sitesi Expermio kuruldu! 
Expermio, kelime anlamı ile birçok Latin kökenli dilde “Uzmanım, benim uzmanım, deneyim, uzmanlık” gibi anlamlara gelen kelimelerden esinlenerek oluşturulmuş bir isimdir. 
21.yy “Bilgi Çağı” ya da “Dijital Çağ” olarak anılsa da aslında günümüzde bu daha çok bilgi karmaşası ve sahte bilgi çağı olarak da karşımıza çıkıyor.  Birçok farklı ilgi alanında tek tek uzmanlaşmış siteler, bloglar ve sosyal medya hesapları olsa da bütün alanlarda bilgilere tek bir merkezden ulaşılabilen ve her paylaşım yapanın o konuda eğitim ya da deneyim sahibi olduğunu denetleyen bir platform bulunmuyordu. İşte Expermio, internette güvenilir bilgiye ulaşmanın her geçen gün daha da zorlaştığı bu dönemde, internet kullanıcılarına kolaylık sağlamak ve güvenilir bilgileri tek adreste toplamak için kuruldu.
Peki nedir bu Expermio? 
Expermio, güvenilir bilginin sosyal ağı olması amacıyla kurulmuş ve bilgi edinmek amacıyla referans bir platform olması için çabaladığımız bir internet sitesidir. Expermio’da; Sağlık, Teknoloji ve Bilim, Pazarlama, Ekonomi, Psikoloji, Tarım ve Hayvancılık gibi birçok farklı kategoride bilgi paylaşımları bulunuyor. Kullanıcıların ihtiyaç ve taleplerine göre yeni kategoriler de dahil ediliyor. 
Expermio’da her alandan uzman üyeler hem bilgilerini paylaşıyor ve diğer üyelerin sorduğu sorulara cevap veriyorlar. Böylelikle güvenilir bir bilgi paylaşım alanı oluşturuluyor. Her geçen gün artan üye sayısı ile de bu bilgilerin daha çok kişiye ulaşması sağlanıyor. Kullanıcılar hem uzman paylaşımlarını okuyarak ya da dinleyerek yeni bilgiler edinebiliyor hem de akıllarına takılanları ve merak ettiklerini Expermio’nun uzman üyelerine sorarak cevap alabiliyorlar. Bir veya daha fazla alanda bilgilerini paylaşmak isteyen üyeler ise uzman üyelik oluşturarak paylaşımlarda bulunmaya başlayabiliyorlar.  
Sizleri de henüz katılmadıysanız, Expermio’da üyelerimiz arasında yer almaya ve güvenilir bilginin ağını kurmamıza yardımcı olmaya davet ediyoruz. 
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve sitemizi kullanıcı dostu hale getirmek amacıyla sitemizi yeniliyoruz ve 2022 başında Expermio’yu yenilenen yüzü ve mobil uygulaması ile sizlerin kullanımına sunacağız. Sitemizde görmek istediklerinizi ve notlarınızı bize sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla ya da info@expermio.com adresinden bizlere iletebilirsiniz. 
 

İzleme 2979

Gönderiye yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir! Giriş Yap