SAP Eğitimleri

SAP’den söz etmeden önce ERP kavramını konuşmamız gerekmektedir.

ERP uzun adıyla kurumsal kaynak planlama, bir şirketin ham madde tedarik ve yönetiminden planlama süreçlerine ve satışından finansal verilerin analizine kadar akla gelebilecek bütün süreçleri tek noktada yönetimi sağlayan bir sistemdir. Bu ERP sistemleri içerisinde de mevcutta oyunun en büyük oyuncusu da Almanya merkezli SAP firmasıdır. SAP firmasının üretmiş olduğu SAP ERP de doğal olarak pazarın en büyük oyuncularından biri konumundadır.

Ülkemizde de son 6- 7 yıl içerisinde özellikle SAP sistemini kullanmaya başlamıştır.

Her ne kadar SAP çok büyük bir paket program olsa da binlerce müşterisinin yapısına uygun olması elbette düşünülemez. İşte bu noktada SAP’nin kendi geliştirdiği ABAP programlama dili devreye girmektedir. ABAP programlama dilini kullanarak şirketler SAP içerisinde kendi yapılarına uygun uygulamalar geliştirebilmektedir.

Siz de ABAP programlama dilini öğrenmek istiyorsanız Udemy üzerinde yer alan ABAP eğitimime göz atabilirsiniz. (Aşağıdaki linki kullanarak varsa aktif indirim kuponunu otomatik uygulayabilirsiniz.)

https://saitorhan.com/abap.php

Ortada her şeyi yöneten bir sistemin varlığından söz ediyorsak şüphesiz bu sistemin bir de yönetim modülünün olması gerekmektedir. SAP sistemini yönetmekten sorumlu modül de BASIS modülü olarak geçmektedir. BASIS modülü ile kullanıcı işlemleri, yetkilendirme, veri tabanı işlemleri… gibi bütün sistemsel işlemler yapılmaktadır.

BASIS alanında da kendinizi geliştirmek için mevcutta Udemy üzerinde yer alan tek Türkçe BASIS eğitimime aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://saitorhan.com/basis.php

İzleme 616
Etiketler : sap basis abap egitim

Gönderiye yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir! Giriş Yap