Duygu Gök NORMAL

Türkiye - İstanbul

İletişim

Web Sitesi :
Telefon :

Kariyer

Eğitimlerim

Üye Hakkında

Sorduğu Sorular (6)

Yüksek Miyopi

Yüksek miyopisi olan kadınların normal doğum sırasında retinasında dekolman olur mu? Olma ihtimali öncesinde nasıl tespit edilir ya da edilebilir mi? 

Etiketler : sağlık
Çözülmedi
İzleme 371

  • Yuksek.miyopi veya patolojik miyopi 6 dereceden yuksek olan degerlere verilen isimdir. Normal dogumun retina dekolmanini yuksrk miyoplarda arttirdigini gosteren net bir bilimsel veri mevcut degildir. Dogum oncesi riski tespit etmek icinse her zaman yapilan ( dogum veya baska rutin kosullarda) yuksrl miyoplarda belirli araljklarla ( 6 ay veya yilda bir dereceye gore) goz bebegini buyutulerek retina muayenesinin yapilmasidir. Muayene esnasinda riskli bir patoloji( at nali yirtik, operkullu yirtik vs) gorulurse dogum hadisesisinden bagimsiz olarak het durumda lazer ile buralara onleyici olmak acisindan bariyer yapilabilir.

Hava yolculuğu göz kuruluğu yapar mı?

Hava yolculuğunun göze etkisi

Çözülmedi
İzleme 535

  • Yapılan araştırmalar da uçuş sırasında pilotların %70’inden fazlasında kuru göz belirtilerinin ortaya çıktığını göstermektedir. Gözün ıslak kalmasını sağlayan gözyaşı tabakası nem oranı azaldıkça düşmektedir. Uçaklardaki nem oranı ise oldukça düşüktür. Düşük nem oranlarının yanında klimalara sürekli maruziyet ve uçak monitörlerinin takibi gözyaşı miktarlarında belirgin azalmaya sebep olmaktadır. Bunlara ilaveten gözyaşını kısıtlayıcı diğer faktörlerin (sigara, bilgisayar, kafeinli içecekler, alkol ve kontakt lens kullanımı, az su tüketimi, kirpik dibi yağlanması) varlığı şikayetlerinin artmasına yol açar.

Konuya ilgi duyan gençlere kodlama öğrenmenin ilk adımı olarak hangi programı önerirsiniz?

Konuya ilgi duyan gençlere kodlama öğrenmenin ilk adımı olarak hangi programı önerirsiniz?

Çözülmedi
İzleme 1769

  • Öncelikle program diline başlamadan önce algoritma mantığının öğrenilmesi gerekmektedir. Sonrasında programlama esnasında her şey yerine daha düzgü ve rahat oturacaktır.

İnternetin Gelişimi

İnternet gibi korkunç hızlı gelişen ve derinleşen bir konsept ileride nasıl bir seyir izleyecek? Bir post-internet olacak mı?

Etiketler : gelecek internet
Çözülmedi
İzleme 353

  • İnternet doküman paylaşımı ile başladı, sonra kullanıcıların desteği ile büyüyen bir yapıya kavuştu gidişat ise semantik web teknolojileri ve yapay zeka desteği ile akıllı web. Her şeyin daha akıllı olduğu sadece insanların değil makinelerin de anlayabildiği içerik sunumu mümkün hale gelecek. Adı web olacak ama içeriği daha akıllı olacak.

İletişim

Web Sitesi :

Telefon :

Kariyer

Eğitimlerim

Üye Hakkında