İrem Öztürk NORMAL

Türkiye - İstanbul

İletişim

Web Sitesi : https://dilsosyal.com/
Telefon :

Kariyer

Eğitimlerim

Üye Hakkında

Sorduğu Sorular (7)

Almanca Öğrenmek

Ana dili Türkçe olan ve iyi seviyede İngilizce bilen biri Almanca öğrenirken zorlanır mı? Kendi başına öğrenmesi mümkün müdür ve kendi başına öğrenmek için nasıl bir yol izlemelidir?

Etiketler : eğitim dil yabancıdil
Çözülmedi
İzleme 74

  • Aynı dil gurubuna ait ikinci bir dili öğrenmek İngilizceden daha kolay olacaktır. Online veya kendi kendinize öğrenebilirsiniz. Ancak diyalog yaparak pekiştirip telaffuzunuzu güçlendirmelisiniz. Hoşçakalın.

Dilbilgisi

"Mutfak balık kokuyor." cümlesinin doğru biçimde ögelerine ayrılmış hali nedir?

Çözülmedi
İzleme 138

  • Cümlenin söz dizimi için öncelikle yüklemi tespit etmeliyim. Cümlenin yüklemi "kokuyor". Şimdi ise kokma eyleminin failinin ne olduğunu bulmalıyız. Bu nedenle cümleye kim ve ne sorularını sorarız. Bu cümlenin öznesi ise" mutfak". Bu cümle çatısına göre geçişsiz bir cümle. Bu nedenle nesne alamaz. Bu nedenle yükleme nasıl sorunu sorduğumuzda balık cevabını alıyoruz. Balık ise zarf tümleci. Mutfak (özne), balık (zarf tümleci) kokuyor ise (yüklem) kokuyor > yüklem mutfak> özne balık>nesne

Oyun ve teknoloji

Bir oyun bilgisayarı edinmek mi yoksa bir oyun konsolu edinmek mi daha mantıklı ve ekonomiktir? İkisinin sunduğu oyun deneyimleri arasında ne gibi farklar mevcuttur?

Çözülmedi
İzleme 143

  • merhaba, sadece oyun içinse PS daha mantıklı ama başka işlerde yaparım diyorsanız tabiki PC. Şuda unutulmasın ps ye çıkan çoğu oyun pc yede çıkıyor, ama ps5 de olmayan bir sürü pc oyunu var. Şöyle bir durumda var bu farklar artık azalmayada başladı çünkü ps5 in oyun çeşitliliği çok fazla. Burada oyun karşılaştırmasını da aslında biraz kendime göre yaptım bunuda belirteyim. Fiyat olarak ps5 8-9k, aynı performansı alacağınız bir pc ise 15 yahut üstü.

Dil öğrenimi

Anadili Türkçe olan bir bireyin öğrenmesi en kolay dil nedir?

Çözülmedi
İzleme 256

  • Türkiye Türkçesinin bağlı olduğu dil ailesi günümüzde Altay Ailesi ve Ural Ailesi olarak ele alınan bu dil ailesidir. Eskiden aralarında var olduğu düşünülen dilbilimsel genetikten dolayı "Ural-Altay" dil ailesi denmekteydi. Bu dil ailesinin Altay kolu Türkçe, Moğolca, Tunguzca'dır. Ural dil ailesi kolunda ise Macarca ve Fince dilleri yer almaktadır. Ural-Altay dil ailesinin Altay koluna bağlı olan Türkiye Türkçesi için en kolay öğrenilebileceği düşünülen dillerdir: Türk, Moğol ve Tunguz dilleridir. Ayrıca Japon ve Kore dilleri de bu dil grubuna girmektedir.

İletişim

Web Sitesi : https://dilsosyal.com/

Telefon :

Kariyer

Eğitimlerim

Üye Hakkında