İrem Ergün UZMAN

Takipçi: 106

Puanı: 1289

Takip Edilen: 349

EĞİTİM - EDEBİYAT - MESLEKİ KARİYER - SATIŞ VE PAZARLAMA - YÖNETİM VE STRATEJİ
Türkiye - İstanbul

İletişim

Web Sitesi : www.expermio.com
Telefon :

Kariyer

Proje Geliştirme Sorumlusu - Expermio 2019-
Uluslararası İlişkiler Sorumlusu - Birincigöz Hastanesi 2014-2018
Türkiye Koordinatörü - MAT Trading Co. 2012-2013

Eğitimlerim

Yabancı Dil - Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi 2004-2008
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) - İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 2008-2014

Uzman Hakkında

Sorduğu Sorular (4)

Dizde eklem ağrısı ile spor

Dizlerinde eklem ağrısı olanlar spor yapabilir mi?  Hangi spor ve egzersizleri yapabilirler?

Çözüldü
İzleme 750

  • Merhabalar İrem Hanım, öncelikle dizdeki eklem ağrısının neyden kaynaklanıyor olduğunu bilmek gerekir. Sonrasında bununla alakalı yorum yapılabilir. Fakat ağrı çok zorluyor ise vücudun üst tarafını izole bir şekilde çalıştırabileceğiniz egzersizleri seçebilirsiniz.

İnternette hedef kitlemizi genişletmek için nelere dikkat etmeliyiz?

İnternette hedef kitlemizi genişletmek ve görünürlüğü artırmak için paylaşımlarımızda nelere dikkat etmeliyiz? Önerebileceğiniz ipuçları var mıdır?

Çözüldü
İzleme 859

  • SEO (Search Engine Optimization- Arama Motoru Optimizasyonu) kurallarına uygun yazılar ve içerikler paylaşılmalıdır. Bu, Google'da üst sıralara çıkmanın altın anahtarıdır. Yazı içerikleri, başlıklar, anahtar kelimeler, etiketler, sayfa başlığı, görsellerle ilgili düzenlemeler ve ayarlar, sayfanın mobil uyumluluğu, kullanıcı dostu arayüz ve diğer özellikler, site içi ve dışı linkler gibi pek çok hususu içeren bu kurallara uygun web siteleri hazırlamak çok önemli. Sayfaların metin, ses, grafik, animasyon, resim/ fotoğraf, video ve benzeri ögelerle çoklu duyulara hitap etmesi de avantajlı olacaktır. Google Analytics, Google Trends benzeri ücretli ve ücretsiz SEO araçlarından yararlanmak veya gerekirse bir SEO danışmanından yardım almak, fayda sağlayabilir. Buradaki diğer nokta ise, hedef kitlenizi tanımak ve doğru seçmek. Lüzum görülürse "pazar bölümlendirme" yapılarak bu kitleyi daha özelleştirmek, yerinde olacaktır. Bu bölümlerin her birine özel olarak hitap etmek, başarıyı artıracaktır. Örneğin demografik özelliklerine göre belirlenmiş gruplar oluşturulabileceği gibi, yenilikleri ve teknolojiyi benimseme durumuna göre sınıflandırılmış kitleler de oluşturulabilir. Y ve Z kuşağına seslendiğinizi düşünelim: Z kuşağının ilgisini videolar çekerken Y kuşağı daha nostaljik bir şekilde, metin okumayı seviyor olabilir. Taktiklerinizi bunlara göre belirleyebilirsiniz. Yani işin içine hem işletmecilik, hem (dijital) pazarlama, hem de bilişim (teknolojileri) giriyor.

Güneşten gözlerimi korumak için ne yapmalıyım? Sadece güneş gözlüğü kullanmak yeterli midir?

Güneşten gözlerimi korumak için ne yapmalıyım? Sadece güneş gözlüğü kullanmak yeterli midir? Yaz aylarında nelere dikkat etmemiz lazım?

Çözüldü
İzleme 923

  • Öncelikle güneşin gözlerimize nasıl zarar verebileceğine değinelim. Güneşten gelen gün ışınlarını ve ısını görüp hissederiz. Ancak göremediğimiz 3. enerji ise ultraviyole (UV) ışınlarıdır. UV-A ışınları daha derine ilerleyip sarı noktayı yakabilir. UV-B ışınları ise kornea ve lens gibi gözün ön dokularında emilir. UV-B ışınları kapak tümörlerine, katarakt, pterjium ve kornea güneş yanığına yol açabilir. Tahmin edilenin aksine sabah ve akşamüstü saatlerinde, öğlene göre daha fazla UV ışınlarına maruz kalırız. Yansıtıcılığı yüksek ortamların (kar, deniz, kumsallar gibi) UV ışınlarına maruziyeti arttırdığını unutmamalıyız. Korunmak için, direkt gün ışığına bakmaktan kaçınmalı, yüzümüzü gölgeleyen şapkalar kullanmalı ve yüksek UV korumalı geniş çerçeveli veya göz çevresini iyi kapatan güneş gözlükleri kullanmalıyız. Kontakt lens kullanıyorsanız 1. sınıf UV bariyerli lensleri tercih etmelisiniz. Genelde kullandığımız numaralı gözlükler, kontakt lensler hatta göz içi lensleri bile çok yüksek oranda UV bariyerine sahiptir. Yaz aylarında çok uzun süreler güneşe maruziyetten kaçınmak ve bahsettiğimiz koruyucu yöntemleri kullanmak gözlerimizin sağlığı için çok önemlidir. Tüm hayatımız boyunca aldığımız UV ışınlarının yaklaşık %80’ini çocukluk döneminde alırız. Çocuklarımızı da bu ışınlardan belirtilen yöntemlerle korumalıyız.

Fibroblast kullanımı

Fibroblast jellerin dolgu malzemesi olarak kullanımında uzun vadeli bir yan etki var mıdır? Alerji ya da irritasyon vb. reaksiyon riski bulunur mu?

Çözüldü
İzleme 738

  • Bu uygulamada otolog (kişinin kendi) fibroblast gelişiminde hastanın kendi serumu kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi yoktur. Allerjenik değildir. Dolgu malzemelerinin bu probleminden ziyade Otolog Fibroblast enjeksiyonunda vücut kendi hücrelerini tanıdığı için yabancı maddelere karşı yaptığı reaksiyonları göstermez, onları yok etmeye veya vücut dışına atmaya çalışmaz. Hayvansal serum yerine kişinin kendi serumu ile hücre gelişimi ve çoğaltıması sağlandığından dolayı hastalık geçiş riski de yoktur.

İletişim

Web Sitesi : www.expermio.com

Telefon :

Kariyer

Proje Geliştirme Sorumlusu - Expermio 2019-
Uluslararası İlişkiler Sorumlusu - Birincigöz Hastanesi 2014-2018
Türkiye Koordinatörü - MAT Trading Co. 2012-2013

Eğitimlerim

Yabancı Dil - Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi 2004-2008
Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) - İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 2008-2014

Uzman Hakkında