Burcin Sivri UZMAN

Takipçi: 70

Puanı: 1041

Takip Edilen: 62

MESLEKİ KARİYER - KİŞİSEL GELİŞİM - SATIŞ VE PAZARLAMA
Türkiye - İstanbul

İletişim

Web Sitesi :
Telefon :

Kariyer

Genel Müdür - Birinci Göz Hastanesi 2019-
Önbüro - Merit Antique Hotel 1995-1997
İlaç & Cerrahi - Abdi İbrahim İlaç A.Ş. 2000-2002
İlaç & Cerrahi - Alcon Laboratuvarları Tic. A.Ş. 2002-2017

Eğitimlerim

Türkçe - Ahmet Merter İlkokulu 1982-1986
İngilizce - Özel Şener Koleji 1986- 1993
Turizm Otel İşletmeciliği (İngilizce) - İ.Ü.İşletme Fakültesi 1994-1995

Uzman Hakkında

Cevapladıkları (14)

Networkunuzun iş bulmanıza ve profesyonel kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olabileceğine inanıyor musunuz?

Networkunuzun iş bulmanıza ve profesyonel kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olabileceğine inanıyor musunuz?

Etiketler : network meslek kariyer
Çözülmedi
İzleme 495

  • Network oluşturma, becerikli bir kariyerde büyümenin anahtar aracıdır. Network oluşturmadan elde edilen eğitim ve sertifika, özgüven oluşturur ve benlik saygısını artırır. Zaman içinde inşa edilen özgüven, kariyerinizde benzer beyinlerle etkileşime girdiğinizde sizi olumlu bir noktaya getirmenize yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda size bir iş fırsatı için görüşme seansları sırasında iyi bir şekilde ilerleme fırsatı verir. Bu nedenle, ne kadar etkili network kurarsanız, zaman içinde o kadar fazla özgüven kazanırsınız.

Tecrübe Mi yoksa Gençliğin Enerjisi Mi Önemli ?

Merhaba ,

Size birçok kişinin de ve kendimin de merak ettiği  Kurumsal yada Anomim tüm şirketler adına geçerli olan Tecrübe mi ya da Gençliğin Enerjisi mi asıl ihtiyaç duyulan konu açıklamanızı rica ederim.

Bu nedenle nice tecrübe ve çözüm odaklılığı yada üretkenliği yaşanmışlıklarıyla fazla olan hangi meslek olursa olsun kişiler tercih edilmiyor da , sadece tahsil niteliği olan + varsa eğer yabancı dil (şuan çok önem arz eder durumda ) sahibi  , analitik düşünce , çözüm odaklılığı yaşanmışlıklarıyla daha az nitelikli insanlar tercih edilmektedir.. Bir Mesleki Kariyer planmacısı olarak sizlerden gerçek ve asıl düşüncelerinizi rica ediyorum. 

Linkedinde amacının dışına artık çıkmış olan , neredeyse yalvar yakar durumda olan ve iş arayan nice tecrübe ve deneyim sahiplerini gördükçe birşeylerin yanlış olduğunu düşünmekteyim , lütfen kısada olsa bir bilgi paylaşımı istiyorum sizlerden .

Etiketler : expermio
Çözülmedi
İzleme 458

  • Dışardan görüntüye çok aldanmamak lazım. Birçok şey dışardan çok farklı gözükür, farklı yansır. Ancak önemli olan gerçekte ne olduğudur. Aklınız başınızdaysa, biraz analitik yeteneğiniz varsa içiniz rahat olsun; sizi bilen biliyor diyen düşünsek de kolay olmuyor. Gençlik; hız, aksiyon ve cesaret. Tecrübe; yaşanmışlık, garanticilik ve birkaç adım sonrasını görebilmek. Orta yolu malesef yok; ya genç ve cesaretlisinizdir, ya da tecrübeli ve garantici. Hangisi iyi, hangisi kötü peki diye bir kavram olmamalı ve kişilerin niteliklerine göre değerlendirme yapılmalı. Dolayısıyla tek bir seçenek doğru değil. Örnek vermek gerekirse; bir satış ekibiniz var ve hepsi tecrübesiz.. Belki ilk zamanlar başarıyı yakalayabilirsiniz ama istikrar konusunda sıkıntı çekebilirsiniz.. Diyelim tüm satış ekibiniz tecrübeli kişilerle dolu. Bu seferde anlık cesaret ve hız olmayacağı için refleks sıkıntınız ortaya çıkabilir. En doğrusu herkesi ve her olayı ayrı ayrı değerlendirmeli.. Ayrıca bir ortamı oluştururken aralarında bu ahenki yaratmayı becerebilecek bir liderle bu aksiyonu alabilirsiniz.. En doğru analizi yapabilecek biri. Dengeleri iyi koruyabilmeli.. Bu yüzden kurumsal çalışma ortamlarında yetenek havuzları kurulur. İçlerinde tecrübeli tecrübesiz adaylar bulunur ve bu adaylar kişi kişi değerlendirilerek (kişilik envanterleri) önem sıralaması yapılır.

Çok farklı konuda eğitim almak ve hepsininin sertifikasını CV'ye eklemek iş verenlerin gözünde nasıl karşılanıyor? 

Etiketler : meslek
Çözülmedi
İzleme 718

  • Kişisel gelişiminizle daha önce çok ilgilenmediyseniz, muhtemelen yeterliliklerinizi objektif olarak fark etmiyorsunuzdur. Kişisel gelişim, şu anda bulunduğunuz yere erişmekle, yani becerilerinizi ve davranışlarınızı takip etmekle başlar. Onları kontrol ederek, hem profesyonel hem de kişisel olarak büyüme alanlarınızı anlayacaksınız. Ofis dışındakiler de dahil olmak üzere her tür iş için geçerlidir. Bu eğitimlerin çalışma hayatınızdaki faydaları da çalıştığınız yerde hedeflerinize ulaşmada kolaylık sağlayacaktır. İşverenlerin gözünde ise; her zaman nitelikli olan adayların cv si ön planda tutulur.. Kendinize katacağınız her gelişim (sertifika) , aradığınızı bulmada yol gösterici olabilir. Ayrıca aradığınız işin yolunu bile değiştirebilir. Kendinizi keşfetmeye başladığınız an beklentileriniz de değişecektir.

pazarlama miyopluğu nedir?

pazarlama miyopluğu kavramı nedir? 

Etiketler : pazarlama miyopluğu
Çözülmedi
İzleme 673

  • Pazarlama Miyopi, pazarlamaya tüketicilerin bakış açısından odaklanmaktan ziyade şirketin acil ihtiyaçlarının karşılanmasına odaklanan kısa görüşlü ve içe dönük bir pazarlama yaklaşımıdır. Bir şirket pazarlamadan ziyade satışa odaklandığında ve tüketicilerin ihtiyaçlarını belirleyemediğinde, pazarlama miyopu devreye giriyor. Örneğin , müşterinin gerçek talebine değil, sadece kaliteye odaklanmak , pazarlama miyopisinin bir işaretidir. Pazarlama Miyopu Ne Zaman Başlar? Kısa vadeli pazarlama hedeflerine uzun vadeli hedeflerden daha fazla önem verildiğinde ortaya çıkar. Bazı örnekler verecek olursak, • Müşterilerle ilişki kurmak yerine satışa daha fazla odaklanmak • Doğru araştırma yapmadan büyümeyi tahmin etmek • Talebi bilmeden seri üretim veya hizmet vermek • Müşterinin gerçekte ne istediğine odaklanmadan pazarlama özelliklerinin yalnızca bir yönüne önem vermek • Dinamik tüketici ortamı ile bağdaşmayan şekilde devam etmek Özetle; vizyonumuzu her zaman geniş tutmalıyız..!!!

Marka evangalizmi nedir?

Etiketler : marka evangelizmi
Çözülmedi
İzleme 658

  • Bir marka müjdecisi, ürününüze veya hizmetinize o kadar hararetle inanan ki onu agresif bir şekilde başkalarına tanıtan kişidir. Bu çok eski bir pazarlama stratejisidir. Marka evangelizmi, ağızdan ağıza pazarlamadır. Ağızdan ağıza pazarlama, bir kişinin diğerine mal veya hizmet önerdiği zamandır. Söylenir olmak “promosyonun en etkili formu.”

Yurtdışına satış yapmak

Merhaba. Türkiyede ucuza bulunabilen bir ürünü yurt dışına toptan satmakla uğraşmak istiyorum. Bunun kanunlara aykırı bir yönü var mı ve nasıl müşteri bulabilirim?

Çözülmedi
İzleme 537

  • Bunun kanunlara aykırı bir yönü yok ancak bu işlemi gerçekleştirebilmek için ihracat yetkisi olan bir firma olması gerekiyor.. Satmak istediğin ürünü hangi ülkeye göndereceksen, bu ürünün aynısı veya benzeri olanların pazar araştırmasını yapmanı öneririm. ihtiyaç varsa veya ihtiyaç yaratabiliyorsan müşteri kitleni kendin oluşturabilirsin.. ya da büyükelçiliklerden ülkelerde bunula ilgilenen firmalar için destek alabilirsin..

Bir satıcının en büyük korkusu nedir?

Bir satıcının en büyük korkusu nedir?

Etiketler : satış pazarlama
Çözülmedi
İzleme 649

  • Zihnimizi algıladığımız şeyleri yorumlama biçimimize gerçekmiş gibi tepki verir. Örn; satıcının en büyük korkusu reddedilme korkusudur. Sadece satıcıların değil, insanların ortak korkularının en büyüğü reddeilme korkusu. Bu korkuyu zihnimizde yaratırız. Düşme ve gürültü korkusunun dışında tüm korkularımız yalnızca illüzyondur. Bu iki korku da atalarımızdan bize kalmış yaşamı sürdürmeye yönelik mirastır. Mağara döneminde yüksek bir yerden düşmek de, gök gürültüsü ya da aniden karşımıza çıkan hayvanın gürültüsü de ölüm tehlikesi anlamına geliyordu. Başarılı insan, reddedilme korkusu olmayan insan değil, korkularına rağmen adım atabilen insandır. Dünyada birileri tarafından reddedilmemiş tek bir insan bile yoktur..

Vizyon nedir?

Vizyon nedir?

Etiketler : vizyon
Çözülmedi
İzleme 1014

  • "Vizyon, birtakım olayları görme organının yardımı olmadan görme ya da algılama fenomenine ve bu fenomendeki imajlar bütününe verilen addır." dense de bilimin ışığında kendini sürekli güncelleme kabiliyeti, bilgiye hızla ulaşma ve harmanlama gibi yetenekler de dahil edilmelidir.

Yönetmek mi? Liderlik yapmak mı?

Yöneticilik, Liderlik

Etiketler : yönetim lider
Çözülmedi
İzleme 607

  • Liderlik becerileri etkin yöneticilerin kullandığı becerilerle aynı mıdır? Evet, büyük oranda öyledir. Yöneticilik ve liderlik birbirini tamamlayan ve genellikle örtüşen faaliyetlerdir. Aradaki en önemli fark yönetmenin karmaşıklıkla başa çıkmayı, liderliğin ise değişimle başa çıkmayı içermesidir. Öte yandan yönetmek liderlik becerileri, liderlik yöneticilik becerileri gerektirir. Yöneticilik becerileri her zaman vazgeçilmez kalacaktır, ama günümüz pazarlarının değişmekte olan sosyoekonomik koşullarına uyum sağlayabilmekiçin artık orta kademe yöneticilerin bile giderek liderlik rolünü üstlenmeyi öğrenmesi gerekir.

İletişim

Web Sitesi :

Telefon :

Kariyer

Genel Müdür - Birinci Göz Hastanesi 2019-
Önbüro - Merit Antique Hotel 1995-1997
İlaç & Cerrahi - Abdi İbrahim İlaç A.Ş. 2000-2002
İlaç & Cerrahi - Alcon Laboratuvarları Tic. A.Ş. 2002-2017

Eğitimlerim

Türkçe - Ahmet Merter İlkokulu 1982-1986
İngilizce - Özel Şener Koleji 1986- 1993
Turizm Otel İşletmeciliği (İngilizce) - İ.Ü.İşletme Fakültesi 1994-1995

Uzman Hakkında