SİZ HİÇ GÖZÜNÜ LAZERLE ÇiZDiREN GÖZ HEKiMi GÖRDÜNÜZ MÜ ?

Göz doktorlarının göz çizdirip çizdirmedikleri veya gözlük kullanmaları bu ameliyatı olacak hastalar tarafından sorgulanır.

Gözlük veya lenslerden kurtulmak veya bağımlılığı en aza indirgemek için lazer göz ameliyatı olmak isteyen hastalarımdan en sık gelen sorulardan biridir; 

- Biz neden hiç lazer göz ameliyatı olan göz doktoru görmedik veya göz hekimleri neden gözlerini çizdirmiyor? 

Sevgili hastalarımın bu sorusuna soru ile karşılık veriyorum. Peki benim lazer ameliyatı olduğumu biliyor musunuz diye? soruyorum Cevapları genellikle hayırdır. Oysa ki ben de lazer ameliyatı olarak gözlüklere veda etmiş bir göz hekimiyim. Bu zamana kadar onlarca göz hekimi meslektaşıma da lazer ameliyatı uyguladım. Ayrıca çevremde de göz ameliyatı olmuş bir çok göz hekimi meslektaşım mevcuttur. 

Görme kusuru olan herkes gibi göz doktorları da gözlük veya kontak lens takmakta veya lazer göz tedavisi olmaktadır. Kendisi, ailesi veya yakınları lazer ameliyatı geçirmiş pek çok göz hekimi vardır. Özellikle de bu ameliyatı uygulayan göz doktorları arasında lazer olma oranı daha yüksektir. Amerikan Katarakt ve Refraktif Cerrahisi Derneği (American Society of Cataract and Refractive Surgery) tarafından yapılan ankette lazer göz tedavileri yapan cerrahların % 22’ sinin kendilerine lazer göz ameliyatları yaptırdıkları bildirilmiştir. Bu oran genel topluma göre 4 defa daha yüksektir.

Anlaşılacağı üzere lazer olan göz hekimlerinin oranı aslında çok daha fazladır. 

İzleme 4034

Gönderiye yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir! Giriş Yap