LİDERLİĞİN EN ÖNEMLİ İÇERİĞİ

BÜTÜNLÜK

Bütünlük kelimesinin sözlük anlamı ''tamamlanmışlık, birleşmişlik hali''..  Bütünlüğe ulaştığında, kelimelerin ve hareketlerinyerine ulaşıyor demektir. Nerde veya kiminle olduğum farketmez, ben neysem oyumdur..

Üzücü olan şu ki, günümüzde bu özellik yok olmaktadır. Kişisel standartlar, kişisel zevklerin ve kolay başarıların ardından koşmaya zorlayan bir dünyada yerle bir olmaktadır.

Bütünlüğü elde etmiş kişinin, ne yarım bir sadakativardır, ne de olduğundan farklı görünür. Bütünlüğünü elde etmiş kişiler ''tam'' insanlardır; göründükleri gibi olmalarıyla tanınırlar. Bu insanların ne gizleyecekleri, ne de korktukları birşeyleri vardır. Hayatları açık kitaplardır. 

Bütünlük, kim olduğumuz kadar ne yaptığımızdır. Kim olduğumuzu, sonuçta ne yaptığımızı belirler. Değer sistemimiz, kendimizden ayrı düşünemeyeceğimiz bir parçam ız ve bizi yönlendiren rehberimizdir. Hayatımızdaki öncelikleri ve neyi kabullenip, neyi iteceğimizi belirler.

''BÜTÜNLÜĞÜ ELDE ETMİŞ KİŞİ, HAYATIN BELİRLEDİĞİ DEĞER YARGILARINA KARŞI KENDİNE AİT DEĞER SİSTEMİ GELİŞTİRMİŞ OLAN KİŞİDİR''

İzleme 723

Gönderiye yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir! Giriş Yap