Aranan notouch etiketinden 3 sonuç bulundu.
No touch laser nedir?

Göz çizdirmede kullanılan notouch lazer avantajları

Etiketler : notouch laser
Çözüldü
İzleme 2188

  • Halk arasında çöz çizdirme olarak bilinen lazerle göz numaralarını düzeltme ameliyatlarının ilk basamağını yüzey tedavileri oluşturdu. Yani ilk uygulama PRK olarak isimlendirilen yüzey tedavileri ile 1988 yılında başladı. Daha sonra farklı isimlerle yüzey tedavilerinde gelişme olsa da ortak teknik epitelin uzaklaştırılması ve lazer uygulamadır. Tüm işlemler kornea yüzeyinde yapılmaktadır. Burada amaç kornea yüzeyine saran zarın (epitelin) uzaklaştırılması ve daha sonra lazer ile kornea kırıcılığının değiştirilmesidir. LASEK, ASA, No Touch (Transepitelyal PRK), EBK ve EpiLASIK yüzey ablasyon teknikleridir ve hepsi PRK varyasyonlarıdır. PRK Photorephractive Keratectomy kelimesinin kısaltılmısıdır. No Touch laser bir ticari isimlendirme olup ve Transepitelyal PRK uygulamasıdır. Bu teknik ile epitel lazer kullanılarak yok edilmektedir. Tüm bu tekniklerde önce kornea yüzeyini saran epitel 8,5-9 mm alanda çıkarılır. Daha sonra ise Femto/LASİK’te olduğu gibi excimer lazer kullanılarak kornea yüzeyi yeniden şekillendirilir. İşlem sonunda kornea yüzeyine bandaj kontakt lens yerleştirilir. Kontakt lens epitelin oluştuğu 3-5.ci günlerde çıkartılır. Görme bu dönemden sonra hızlıca iyileşmeye başlar. Başlangıç konforu az ve iyileşme süreci daha uzun olsa da, No touch ve diğer PRK teknikleri çok başarılı sonuçlar vermektedir. Bu tedavi şekilleri Femto/LASİK için uygun görülmeyen bazı ince ve düzensiz kornealı gözlerde daha güvenilirdir.Lazer ameliyatı (Göz çizdirme) nedir, nasıl yapılır?

Göz çizdirme görme kusurlarının düzeltilmesi için uygulanan lazer ameliyatını ifade eder. Görme kusurlarının lazerle düzeltilmesi için ayrıca refraktif cerrahi, ekzimer lazer, LASIK, PRK, Femtolasik, iLASIK, Notouch, Smile gibi ifadeler de kullanılmaktadır. Göz çizdirmede temel ku...


  • Süreler tekniklere göre kısmı olarak değişiklik gösterselerde toplam ameliyat zamanı ortalama 10 dakikadır. Gözlere lazer uygulama süreleri ise görme kusuruna ve göz numaralarına göre değişiklik gösterselerde ortalama bu süre 1 dakikadan azdır.

İzleme 5360