Aranan hastalar etiketinden 2 sonuç bulundu.
GÖZ TANSİYONU HASTALARI NELERE DİKKAT ETMELİDİR?

Çözülmedi
İzleme 564

  • Göz tansiyonu hastalarinin dikkat etmesi gereken esas unsur tedavilerini yani göz damlalarini ve kontrol muayenelerini (göz tansiyonu ölçümü, görme alani ve oct tetkiklerini) aksatmamalarıdır. Çünkü ne yazık ki kaybedilen göz sinir hücrelerini geri getirme şansi olmamaktadır. Önemli olan, hasar oluşmadan erken önlem alabilmek icin rutin muayene ve kontrol muayenelerini önemsemektir.LAZER İLE GÖZ ÇİZDİRME AMELİYATI OLAN HASTALARIN MEMNUNİYET ORANI NEDİR?

Gözlük veya lenslerden kurtulmak için lazer ameliyatı olan hastaların ne kadarı sonuçlarından memnun kalmıştır? Lazer göz ameliyatı olanlar memnun mu? Yirmi yıl süresince (1988 ile 2008 arası) LASIK (Ekzimer lazer, Lazer ile göz çizdirme) cerrahisi geçirmiş hastalara ait bilgileri...


  • Evet görüldüğü üzre en az %95 üzerinde hasta lazer göz ameliyatı sonrasında işlemden memnun kalmaktadır. Memnun kalmayan küçük oranda ise memnuniyetsizlik nedenleri çeşitlidir. Bunlara numaralarda kısmi kalmalar ve geri dönmeler, ışık etrafında harelenmeler, kuru göz gibi şikayetleri örnek göstere biliriz.

İzleme 3881